Laureaci konkursu Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii: ATRAKCJE TURYSTYCZNO – KULTUROWE

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprezentować Państwu Laureatów konkursu Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii:

ATRAKCJE TURYSTYCZNO – KULTUROWE

Muzeum Regionalne PTTK im Władysława Kowalskiego w Dobczycach.

Na górującym nad Dobczycami wzgórzu pozostałości królewskiego zamku i położone tuż pod nim drewniane zabudowania skansenu, malowniczo wpisane w krajobraz doliny Raby. To dzięki wieloletnim staraniom mieszkańców Dobczyc zrzeszonym w Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego możemy dziś zwiedzać te wartościowe dla naszej historii zabytki. Muzeum oprócz działalności wystawienniczej prowadzi też warsztaty historyczne i rękodzielnicze oraz organizuje pikniki rycerskie które przyciągają do Dobczyc szerokie rzesze turystów.

Stare Miasto, 32-410 Dobczyce

https://zamek.dobczyce.pl

 

Ścieżki pieszo – rowerowe nad Zatoką Zakliczyńską

Idealna trasa na rodzinną wyprawę rowerową. Większość asfaltowej ścieżki prowadzona jest z dala od ruchu samochodowego, przez co świetnie nadaje się do szkolenia nawet całkiem małych cyklistów. Praktycznie cały czas prowadzi wzdłuż linii brzegowej jeziora Dobczyckiego. Samo jezioro dostrzec czasami trudno to mamy też taras widokowy po wschodniej stronie z znakomitym widokiem na okoliczne góry. Przy ścieżce znajduje się wygodny parking, plac zabaw, miejsce piknikowe oraz mała wiata w której można się schować przed deszczem. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek z rodziną.

www.siepraw.pl

 

Dwór Targowskich w Tokarni

Polskie dwory zawsze były ostoją tradycji ale i miejscem nowych dobrych inicjatyw mieszkającej w nich szlachty.

W Tokarni czas zatoczył koło i jak niegdyś centrum życia kulturalnego i społecznego mieści się w dworze Targowskich. Dwór ten wybudowany został w początkach XIX stulecia i po wielu przebudowach do dziś służy mieszkańcom gminy Tokarnia. Warto odwiedzić tutejszą izbę regionalna, pospacerować po przydworskim parku i odkrywać tradycję i historie zamieszkujących tę okolice górali – Kliszczaków.

Tokarnia 200, 32-436 Tokarnia

https://www.tokarnia.info.pl/mkt/dwor_targowski.html

 

 

Serdecznie gratulujemy!

Operacja pt. „Stworzenie marki Turystyczna Podkowa i wykorzystanie jej do promocji lokalnych produktów i usług” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.