Laureaci konkursu Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii: EDUKACJA

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprezentować Państwu Laureatów konkursu Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii:

EDUKACJA

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach

Nowoczesne i multimedialne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to najnowszy punkt na mapie atrakcji Turystycznej Podkowy. Tutaj w komfortowych warunkach można pokazywać i szkolić oraz promować bezpieczne zachowania. Uczestnicy szkoleń poznają jak z bliska wygląda akcja ratowniczo gaśnicza i uczą się jak unikać i minimalizować ryzyko zagrożenia pożarem, oraz jak szybko i sprawnie informować odpowiednie służby.

ul. Jagiellońska 44F, 32-410 Dobczyce

https://www.mgokis.dobczyce.pl/centrum-edukacji-przeciwpozarowej/

 

Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza na Lubomirze

To obiekt wpisany na trwałe w górski krajobraz Beskidu Średniego. Pierwsze obserwatorium w tym miejscu powstało w okresie międzywojennym z inicjatywy profesora Tadeusza Banachiewicza. Tutaj dokonano odkrycia dwóch komet więc jest to doskonałe miejsce do odkrywania tajemnic ukrytych w gwiazdach. To najwyżej położona atrakcja na terenie Turystycznej Podkowy chętnie odwiedzana przez wędrujących miłośników górskich wypraw i młodych adeptów astronomii.

Węglówka 203, 32-412 Wiśniowa

https://weglowka.pl/obserwatorium/

 

Serdecznie gratulujemy!

Operacja pt. „Stworzenie marki Turystyczna Podkowa i wykorzystanie jej do promocji lokalnych produktów i usług” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.