Laureaci konkursu Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii: WYDARZENIE/ IMPREZA CYKLICZNA

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprezentować Państwu Laureatów konkursu Najlepszy produkt Turystycznej Podkowy 2024 w kategorii:

WYDARZENIA/ IMPREZA CYKLICZNA

Festiwal sportowy im. Kazimierza Bubuli w Wiśniowej

W pięknie położonej w Beskidach Wiśniowej corocznie odbywa się multisportowy festiwal na który licznie przybywają zawodowcy i amatorzy z całej południowej części Polski.

Można biegać – z workiem ziemniaków, grać w szachy – z mistrzynią w narciarstwie biegowym, rzucać podkową do celu dla każdego znajdzie się jakaś dyscyplina w której jest dobry.  Co wart podkreślić w organizacje festiwalu włączona jest cała społeczność gminy Wiśniowa, młodzież szkolna, członkowie działających na terenie gminy stowarzyszeń i panie z Kół Gospodyń oraz lokalni przedsiębiorcy. Patronem festiwalu jest Kazimierz Bubula – społecznik, trener, nauczyciel wychowania fizycznego, którego działalność rozpoczęła i przez lata budowała bogate życie sportowe naszej gminy.

Gmina Wiśniowa

Start


 

 

Święto Owoców/ Święto Jabłka i Gruszki w Gminie Raciechowice

Impreza z wieloletnią tradycją która łączy modę na zdrowe odżywianie z miejscową tradycją i folklorem. Co roku na początku września można tu spotkać miejscowych sadowników pokazujących rzeczywiste owoce swojej ciężkiej pracy, twórców ludowych z gminy Raciechowice oraz naszych lokalnych artystów. Przy miłych dla ucha melodiach granych przez miejscowe orkiestry, przy śpiewach tradycyjnych przyśpiewek oraz młodzieżowych zespołów, można skosztować znakomitych owoców, przetworów i wypieków czyli wszystkiego z czym kojarzą się nam jabłka i gruszki.

Gmina Raciechowice

https://raciechowice.pl/

 

Serdecznie gratulujemy!

Operacja pt. „Stworzenie marki Turystyczna Podkowa i wykorzystanie jej do promocji lokalnych produktów i usług” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.